Reference

"Martina sa začala starať o Klárku, keď mala cca 1 rok a 4 mesiace. Klárka je

introvertná, v tom čase bola na mňa (mamu) veľmi fixovaná. Martina bola od

začiatku veľmi trpezlivá, kľudná, pozornosť a dôveru Klárky si získavala veľmi nenásilne. Chvíľu trvalo, kým si Klárka na Martinu zvykla, ale dnes má v nej 

parťáčku a celá naša rodina kamarátku."

Monika Zabadalová, mama Klárky


"Váš Strom radosti jsme pečlivě volili mezi spoustou skoukromých skupin podobného typu. Váš klub nás zaujal především přístupem k dětem na zkušební hodině, díky němuž se Káťa velmi rychle adaptovala. Pobyt u vás pro ni byl velkým přínosem, který jsme pozorovali každý den, kdy přicházela ze školičky s novými podněty, o kterých nám ráda a mnoho povídala. Naučila se samostatnosti, spolupráci a prohloubila komunikaci. Jsem velmi ráda, že Káťa mohla být právě u vás a určitě mohu doporučit všem, kdo by hledal příjemné prostředí a zodpovědné vedení pro své děti."
Veronika Smrčková, maminka Káti


"Z naší vlastní zkušenosti, kdy nám „teta“ Martina hlídala 2 roky oba syny, Šimona (9 let) a více Honzíka (4 roky), můžeme upřímně hodnotit její velice příjemný, milý, zodpovědný a profesionální přístup k dětem, který je založený na vzájemném porozumění a respektu. Nepozorovali jsme sebemenší problém s adaptací na její osobu, ba naopak, po velice krátké době si na sebe zvykli a kluci ji mají dosud hodně rádi.  Ještě se občas vídáme. V čase, který spolu trávili, se vždy naučili něco nového, kreativně se rozvíjeli a věnovali se tomu, co kluky baví doma i venku. Po celou dobu se snažila respektovat a později především podporovat způsob naší výchovy. Je naprosto spolehlivá. Její velký zájem o dětský svět (jeho vývoj, myšlení a hru) jí umožňuje dobře dětem rozumět a vycítit, co právě potřebují k tomu, aby byly šťastné. Velká škoda pro nás, že klub Strom Radosti přichází až nyní.

Vám všem, Vašim dětem nabízené služby a  tuto možnost  moc přejeme"

Dagmar a Petr Špírkovi

 

"Martinu známe již přes deset let, nejdříve byla jen naší společnou kamarádkou a nyní se stala důležitou součástí naší rodiny.

Když jsme se dostali do těžší životní situace, nabídla nám Martina svoji pomoc při hlídání našich dvou dětiček (tenkrát pětileté Kačky a dvouletého Josífka). Nyní jsou děti už starší, ale stále rády využívají společná setkání s Martinou, např. na hodinách keramiky, kam s nimi dodnes pravidelně dochází. Martina je otevřený člověk, chová se k dětem velmi pěkně, laskavě, se srdíčkem na dlani a děti ji mají moc rády. Pokud trávíme všichni společný víkend, využívají děti každé chvilky, jak být s ní. Je flexibilní, ochotná a vstřícná ke všemu novému. Je pro naše děti ten nejúžasnější společník a parťák ve chvílích, kdy se jim bohužel nemůžeme věnovat my. Není jen teta na hlídání, ale i člověk, který je učí novým věcem, a zároveň jim dává dostatečný prostor k jejich samostatnému rozvoji. Já sama jsem se v některých ohledech od ní hodně naučila.

Pokud se nemůžete svým dětem věnovat a chcete je svěřit do rukou někomu spolehlivému, který se o ně postará stejně jako vy, můžeme Martinu jen doporučit. Vždyť uvidíte sami….

Tímto ti Marti za vše moc děkujeme!"

Míša, Pepa, Kačka a Josífek Polákovi